Windows Vista Chrome naršyklė

Nuo 2016 balandžio mėnesio Chrome naršyklė operacinėse sistemose Windows XP, Windows Vista ir Mac OS X <10.9 (10.6 Snow Leopard, 10.7 Lion ir 10.8 Mountain Lion) nebebus atnaujinama. Naršyklė ir toliau veiks, tačiau nebeturės naujų funkcijų, o naudojimasis ja bus nesaugus.

Microsoft nutraukė pačios Windows XP palaikymą 2014 metais. Windows Vista palaikymas bus nutrauktas 2017 balandį. Apple nebeleidžia minėtų Mac OS X versijų nuo 2013 metų. Visos šios operacinės sistemos jau daugiau kaip metus laikomos nesaugios ir turėjo būti atnaujintos.

Patikrinau mūsų Dom.lt serverio statistiką, kurioje šiais metais yra daugiau kaip 180 tūkst. unikalių lankytojų duomenys. Šios OS sudaro labai mažą srauto dalį. Tarp Windows naudotojų, XP dalis šiuo metu sudaro 4,5% – nuo metų pradžios sumažėjo perpus. Vista nebenaudoja nė 0,2%, metų eigoje jos naudotojų beveik neliko. Chrome palaikymo nutraukimas turės įtakos mažiau kaip 5% Windows vartotojų.

Tuo tarpu senesnės nei 10.9 versijos sudaro 21,6% visų Max OS X naudotojų. Ir jų atsinaujinimo tempas lėtesnis.

Šiuo metu minėtas Mac OS X versijas galima nemokamai atnaujinti į 10.11 El Capitan. Windows XP ir Vista versijoms negalioja nemokamas atnaujinimas į Windows 10, todėl teks pirkti naują operacinę sistemą. Primenu, kad tokiu atveju naujas kompiuteris su Chrome operacinė sistema gali būti gera alternatyva.