G Suite

Šiąnakt Google pakeitė savo programų paketo Google Apps for Work pavadinimą į G Suite. Programų paketo sudėtis ir kaina išlieka ta pati. Tik dabar jis įeina į kur kas didesnę ir labiau integruotą Google Cloud platformą.

Prieš 10 metų programų paketas buvo pristatytas kaip Google Apps for Your Domain. Iš esmės tai buvo tos pačios Gmail, Google Docs ir Google Calendar programos, kaip ir skirtos asmeniniam naudojimui, tik vartotojų vardų galūnėse vietoje @gmail.com buvo kliento pasirinktas domenas.

Nuo to laiko Google Apps paketo programų versijos stipriai pasikeitė nuo nemokamų asmeninių variantų: daugiau integracijų su kitomis verslo programomis (pvz.: Microsoft Office Outlook), daugiau vartotojų kontrolės, pilnas vartotojų duomenų valdymas (pvz.: importavimas bei eksportavimas per API) ir t.t. Dėl to prieš porą metų programų paketo pavadinimas pasikeitė į Google Apps for Work. Kartu su Google Maps, Google Chrome ir kitų Google programų įmonėms skirtomis versijomis jis įėjo į verslo paslaugų šeimą Google for Work.

Šiandien Google Apps, Chrome, Android, Google Cloud Platform ir kitos Google paslaugos yra dar tampriau integruotos tarpusavyje ir sukuria vientisą platformą, skirtą įmonių IT ūkio valdymui nuo A iki Z viename debesyje. Kad atspindėtų šią viziją, Google paslaugų įmonėms šeima tapo Google Cloud.

Jau šiandien Google Cloud platforma apima nuo debesų infrastruktūros paslaugų iki galutinio vartotojo įrenginių, t.y. nuo Google Cloud Platform duomenų centrų paslaugų iki Android telefonų ir Chromebook kompiuterių. Tai leidžia visą IT ūkį palaikyti per vientisą infrastruktūrą, kurioje visi įrenginiai yra maksimaliai suderinami su kitais komponentais, kurioje vartotojo saugumas ir kontrolė garantuojami nuo A iki Z ir kurioje vartotojo patirtis visur ir visada yra tame pačiame lygyje.

Pasak Google, per ateinančius 5 metus visus verslus pakeis išmanieji duomenys, statistikos analizė, mašininis mokymasis ir skaitmeninės komunikacijos. Laisvai prieinama Google Cloud platforma leidžia tiek didelėms, tiek mažoms įmonėms išnaudoti šiuos pokyčius savo naudai.

Google Apps for Work, Google Chrome for Work ir Android for Work jau buvo tampriai integruotos ir pilnai valdomos per tą patį Google Admin pultą. Jas jau išbandė ir mūsų klientai Lietuvoje. Ateinančiais 2017 metais daugiau dėmesio skirsime Chrome ir Android produktams, kad vientisos Google Cloud platformos naudą galėtų išnaudoti vis daugiau Lietuvos įmonių.