Google Drive leidžia bendrinti dokumentus su konkrečiais asmenimis pagal jų el. pašto adresą. Jau galima nustatyti, po kiek dienų tokia prieigos teisė baigs galioti ir asmeniui bus automatiškai uždrausta matyti failą.

Google Drive dokumentus tik su peržiūros teisėmis dažnai dalinamės su kolegomis ar partneriais dirbdami prie bendrų projektų. Pasibaigus projektui, prieigos teises pašaliname, kad neliktų įmonės duomenų nutekėjimo rizikos.

Jei iš anksto žinome projekto pabaigos datą ir kada kitiems nebereikės prieigos prie mūsų dokumentų, iš karto galime nustatyti, kada kolegos neteks teisės peržiūrėti dokumentus. Lange Bendrinimo nustatymai reikia užeiti ant konkretaus asmens. Greta jo teisės Gali peržiūrėti atsiras laikrodžio ikona pavadinimu Nust. galioj. trukmę. Paspaudę ikoną, pasirenkame dienų skaičių ir išsaugome.

Google Drive galiojimo laikas

Galiojimo laiką galima nustatyti tik peržiūros teisėms. Dokumentų savininkų ir redaktorių teisės visada yra neterminuotos.

Funkcija jau veikia greitą atnaujinimų ciklą nusistačiusiems Google Apps vartotojams. Visiems vartotojams ši funkcija taps matoma iki 2016 birželio pabaigos.

BONUS: Jei norite matyti visus dokumentus, kuriuos jau esate pasidalinę su konkrečiu kolega, į Google Drive paieškos laukelį įveskite owner:me to:kolegos_adresas@imone.lt. Gausite sąrašą su visais dokumentais, kuriuos sukūrėte Jūs ir pasidalinote su tuo vartotoju.

Iliustracijų šaltiniai: Google, Inc. ir ViWO, Inc.