Inbox by Gmail

Inbox yra el. pašto programa darbui su Gmail dėžutėmis. Šią savaitę Google oficialiai įtraukė ją į pagrindinį Google Apps for Work paketą. Įdomu, kuo Inbox geresnė, o kuo atsilieka nuo pagrindinės Gmail programos?

Dalis mūsų klientų Inbox naudoja jau beveik metus. Per tą laiką pastebėjau 3 esminius Inbox privalumus prieš tradicinę Gmail programą. Visgi yra ir 3 trūkumai, dėl kurių dalis vartotojų ir toliau naudosis tik Gmail.

Inbox by Gmail privalumai prieš Gmail

1. Patogesnis laiškų grupavimas ir atvaizdavimas

Inbox by Gmail grupavimas

Inbox sugrupuoja visus el. laiškus pagal jų paskirtį ir pateikia svarbiausią jų informaciją tiesiai sąraše.

Taip, Gmail irgi automatiškai grupuoja laiškus. Bet Inbox turi daugiau kontekstinių grupių, leidžia atlikti komandas su visa laiškų grupe ir t.t. Trumpai, Gmail grupės Inbox`e tapo dar galingesnės.

2. Gilesnė integracija su Keep, Calendar, Google Now ir t.t.

Inbox by Gmail ir Google Now

Inbox yra ne vien el. laiškų dėžutė. Tai visų mūsų reikalų dėžutė.

Kai Inbox gauna laišką iš Ryanair ar AirBaltic, ji žino, kad mes važiuojame į kelionę. Į tą pačią kelionės grupę Inbox taip pat įtraukia ir iš Booking.com gautą viešbučio rezervaciją, ir mašinos nuomos rezervaciją. Visa tai rodo ir mobilioji Google Now programėlė, kuri primena, kada ir kur turime būti, nurodo Google Maps maršrutą ir t.t.

Ne visą informaciją gauname el. laiškais. Galime ir patys prisidėti pastabų bei priminimų. Susikūrus priminimą Inbox`e, jis atsiras ir tarp Google Keep užrašų, ir Google Calendar dienotvarkėje.

Taip, ir Gmail leidžia kurtis užduotis į tą patį Google Calendar, ir iš gautų laiškų sugeba sukurti dienotvarkės įrašą, ir t.t. Visgi Inbox yra trim žingsniais priekyje pagal tai, kiek konteksto ji sugeba paimti iš laiško turinio ir kaip intuityviai tai veikia.

3. Snaudžiantys laiškai

Tuščia el. pašto dėžutė yra vienas iš pagrindinių efektyvaus darbo su el. paštu principų. Kiekvienas atėjęs laiškas yra užduotis, kurią turime išspręsti ir suarchyvuoti. Bet dažnai to negalime atlikti iš karto: laukiame kolegos atsakymo, turime svarbesnių darbų ir t.t.

Todėl viena firma sukūrė Boomerang for Gmail. Pagrindinė jo funkcija – galime paslėpti laišką nustatytam dienų skaičiui, o paskui laiškas vėl atsiranda gautuosiuose. Boomerang iš karto tapo populiariausias Gmail įskiepis.

Tai iš tikrųjų bene geriausia per paskutinį dešimtmetį sugalvota el. pašto funkcija. Ir ji atitinkamai įkainota. Su Google Apps veikianti pigiausia versija 1 vartotojui kainuoja 14,99$ mėnesiui. Vadinasi, vidutinė 100 darbuotojų turinti įmonė už šį Gmail įskiepį moka 1.499,00$ per mėnesį.

Tai 3 kartus daugiau, nei mokame už visą Google Apps for Work paketą.

Inbox by Gmail šią funkciją suteikia nemokamai.

Inbox by Gmail Snausti

Aišku, šiandien Boomerang jau turi daugiau funkcijų. Inbox nesistengia jo nurungti. Bet daugumai vartotojų Inbox Snooze yra ta vertingiausia inovacija, kuri leidžia dirbti patogiau ir jau šiandien yra prieinama visiškai nemokamai.

Inbox by Gmail trūkumai prieš Gmail

1. Inbox yra tik el. laiškų skaityklė-rengyklė

Su Inbox galime skaityti bei rašyti el. laiškus. Bet ji neturi jokių el. pašto serverio valdymo funkcijų. Todėl norėdami susikurti autoatsakiklį, el. laiškų apdorojimo filtrus, importavimą iš kitų dėžučių ar pan., turime įsijungti pagrindinę Gmail programą.

Kol kas Inbox yra siūloma kaip alternatyvi programa. Ji neskirta visiškai pakeisti pagrindinę Gmail programą. Todėl norint įmonėje naudoti Inbox, IT skyriui teks palaikyti abi programas. Virtualios erdvės aptarnavimas tą iš dalies išsprendžia, nes į aptarnavimo paslaugos paketą jau įskaičiuotas abiejų programų aptarnavimas.

2. Inbox parašo negalime formatuoti

Inbox sukurta pirmiausia mobiliesiems įrenginiams. Kaip ir Gmail mobiliojoje programėlėje, Inbox parašas yra tekstinis (angl. plain text). Vartotojo sąsajoje negalime jo nei formatuoti su HTML, nei nustatyti pozicijos (prieš ar po cituojamo teksto). Google Apps administratoriai šį apribojimą gali apeiti, bet paprastam vartotojui šios funkcijos trūksta.

Gmail programa naršyklėje platiems ekranams suteikia pilnas parašo ir paties laiško teksto formatavimo galimybes. Išorinei komunikacijai, kai būtinas griežtas taisykles atitinkantis laiškų formatavimas, kol kas tinka tik Gmail. Inbox geriau pritaikyta trumpesniems neformaliems susirašinėjimams tarp kolegų.

3. Inbox kol kas neturi Labs ir kitų įskiepių

Nors Inbox jau ir veikia stabiliai, ji tebėra jauna programa. Jai dar praktiškai nėra jokių papildomų įskiepių.

Gmail turi keletą papildomų Labs funkcijų, kurios stipriai padidina darbo našumą. Pavyzdžiui, el. laiškų šablonai ir automatinis populiarių siuntėjų tapatybės patikrinimas.

Dar šimtai Gmail įskiepių veikia Chrome naršyklėje. Jei naudojate Boomerang ar reikia el. laiškų šifravimo su PGP, šiandien pagrindinė Gmail programa tebėra vienintelis oficialiai palaikomas pasirinkimas.

Inbox ar Gmail?

Inbox yra kuriama kaip inovatyvi Gmail alternatyva. Ji per jauna ir per daug kitokia, kad jau dabar pakeistų pagrindinę Gmail vartotojo sąsają. Todėl Inbox ir Gmail yra pilnai suderinamos dirbti paraleliai.

Žinodami, ką dabar norite padaryti, galite pasirinkti tai užduočiai patogesnę programą. Aš asmeniškai kompiuteryje naudoju Gmail, o telefone Inbox.

Jau šiandien Inbox telefone turi visas man reikalingas funkcijas ir veikia patogiau. O kai prisėdu atrašyti sudėtingesnius el. laiškus, prireikia tų funkcijų, kurios kol kas yra tik pilnoje Gmail versijoje naršyklėje.

P.S. Kas čia šiandien pasikeitė?

Eksperimentinė Inbox versija asmeniniam naudojimui veikia nuo 2014 metų pabaigos. Praeitais metais ji tapo prieinama ir Google Apps vartotojams. Tad šios savaitės pakeitimas atrodo tik teisinis formalumas.

Google savo sutartyje įtraukė Inbox kaip vieną iš Google Apps paketo programų. Tai reiškia, kad jai galioja tos pačios garantijos ir teikiamas toks pat aptarnavimas, kaip ir pagrindinei Gmail versijai. Todėl nuo šiandien visi Virtualios erdvės aptarnavimą užsisakę klientai gali kreiptis į mus ir su Inbox susijusiais klausimais.